Maty silikonowe

Wybrane: 0
  • 19 109

AKTYWNE FILTRY:

17 produktów
Silikonowa mata do...
Silikonowa mata do...
Silikonowa mata do...
Silikonowa mata do...
Silikonowa mata do...
Silikonowa mata, stolnica...
Silikonowa perforowana mata...
Mata silikonowa perforowana...
Mata silikonowa AirMat z...
Mata silikonowa AirMat z...
Mata stolnica silikonowa z...
Silikonowa mata do...
Silikonowa mata, stolnica...
Mata silikonowa perforowana...
Mata silikonowa perforowana...
Mata silikonowa perforowana...
Mata stolnica silikonowa z...

Maty silikonowe

Każdy cukiernik powinien wyposażyć się w szereg niezbędnych akcesoriów, z którymi przygotowywanie słodkich wyrobów będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze. Wśród nich nie powinno zabraknąć mat silikonowych, które mają wiele do zaoferowania swoim użytkownikom. Akcesoria tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z cukiernictwem.

Mata silikonowa – niezastąpiona w każdej kuchni

Mata silikonowa do pieczenia to akcesorium, bez którego wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie codziennego pieczenia. Maty silikonowe mają postać lekkich, miękkich i elastycznych arkuszy, których użytkowanie jest niezwykle proste. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a przy tym niezwykle odporne na działanie wysokich temperatur i innych niekorzystnych czynników, które mogą pojawić się podczas przygotowywania słodkości. Silikon to wszechstronny syntetyczny polimer krzemoorganiczny, który ma szereg unikalnych właściwości, dzięki którym może pochwalić się bardzo obszernym zastosowaniem. Swoim wyglądem i strukturą przypomina zwykły plastik, lecz w rzeczywistości jest od niego znacznie bardziej wytrzymały.

Maty silikonowe do pieczenia – do czego służą?

Maty silikonowe wykorzystywane są głównie do pieczenia. Są niezastąpione przy wałkowaniu, ponieważ ciasto nie przywiera do ich powierzchni. Za pomocą mat silikonowych z łatwością przygotujemy różnego rodzaju ciasteczka, ciasta, pieczywo, słodkie dekoracje i innego rodzaju desery. Mata silikonowa pozwala na wypiekanie wyrobów o dowolnych kształtach i rozmiarach bez żadnych ograniczeń. Ciasto na takiej macie nie przypala się i nie przywiera do powierzchni, co znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces pieczenia. Dużym atutem oferowanych przez nas mat silikonowych jest również to, że w żadnym stopniu nie chłoną one zapachów i nie nasiąkają płynami. Po przygotowaniu łakoci wystarczy je umyć pod bieżącą wodą i ponownie będą gotowe do użycia.

Maty silikonowe do makaroników z praktycznymi wgłębieniami

naszym sklepie można znaleźć maty silikonowe w różnych wariantach. Wśród jednych z najchętniej wybieranych produktów znajdują się maty silikonowe do makaroników. Są one wyposażone w specjalne wgłębienia, dzięki którym makaroniki będą miały idealny kształt. Maty silikonowe do makaroników zapewniają optymalny obieg ciepła i gwarancję tego, że ciasto nie będzie do nich przywierać.

W naszej ofercie dostępne są maty w różnych rozmiarach. Możesz wybrać modele o powierzchni gładkiej lub perforowane (z silikonu platynowego ze wzmocnieniem z włókna szklanego). Warte uwagi są z pewnością modele posiadające zagłębienia i te z naniesionymi wzorami eklerów, ptysi lub makaroników. Dzięki nim uzyskamy jednakowe kształty deserów. Dodatkowo proponujemy m.in.: maty z podziałką, maty do wałkowania i wiele innych fantastycznych produktów, z którymi naprawdę warto się zapoznać.

W naszej ofercie znajdziesz również: