Klej spożywczy cmc

Wybrane: 0
  • 11 40

Wybrane: 0

AKTYWNE FILTRY:

9 produktów
CMC w żelu klej spożywczy...
CMC Klej spożywczy w...
CMC w żelu w tubie klej...
Cmc proszek do masy...
Klej spożywczy Fractal 50 ml
CMC klej spożywczy w...
Klej spożywczy z pędzelkiem...
CMC klej spożywczy w...
Mieszanka cmc i gumy...

Klej spożywczy

CMC klej spożywczy jest stosowany w cukiernictwie do łączenia ze sobą  dekoracji przygotowanych np. z masy cukrowej. Każdy cukiernik, który na co dzień wykonuje torty, a także tworzy ozdoby, korzysta właśnie z tego typu produktów. W sklepie tortytorty.pl znajdziesz szeroki wybór klejów spożywczych w różnych formach i wariantach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Czym jest klej spożywczy i w jakim celu się go stosuje?

Klej spożywczy ma postać proszku lub żelu. Jeśli klej występuje w postaci proszku, rozpuszcza się go w wodzie. Wtedy tworzy lepką masę. Klej spożywczy CMC jest produkowany z celulozy pochodzącej z roślin. Jest to bezpieczny dodatek do żywności, który jest często stosowany w przemyśle spożywczym i cukierniczym do wytwarzania produktów o pożądanej konsystencji i teksturze, takich jak: napoje, lody, sosy, sosy sałatkowe, galaretki. Aby zrobić klej z proszku, trzeba wymieszać go z ciepłą wodą. Zazwyczaj jest to ¼ małej łyżeczki, którą należy połączyć z 2-3 łyżkami ciepłej wody. Następnie powstałą mieszaninę powinno się odstawić na kilka godzin. Gotowy klej CMC powinien mieć gładką konsystencję, być gęsty i lekko kapiący. W przypadku, gdy jest zbyt gęsty, można go rozcieńczyć niewielką ilością wody. Gotowy klej najlepiej przechowywać w lodówce w zamkniętym pojemniku. Ciekawą propozycją jest klej spożywczy w żelu, który aplikuje się za pomocą pędzelka. Jest to rozwiązanie proste w użytkowaniu.

Szeroki wybór klejów spożywczych CMC

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór klejów spożywczych. Poszczególne produkty różnią się między sobą przede wszystkim konsystencją (kleje w proszku, w żelu), ale także i pojemnością. Dostępne są kleje spożywcze o gramaturze: 250, 200, 50, 25 czy 20 gramów. Proponujemy ponadto kleje w proszku, które trzeba odpowiednio przygotować do użycia oraz w żelu z pędzelkiem lub bez, które można użyć praktycznie od razu po otwarciu.

Klej spożywczy w proszku można dodać do masy cukrowej w celu zwiększenia jej elastyczności. Dzięki niemu masę będzie można bardzo cienko rozwałkować, a wykonane dekoracje staną się bardziej precyzyjne. CMC klej spożywczy sprawdza się idealnie także wtedy, gdy chodzi o przygotowanie ozdób w silikonowych foremkach. Jaka jest różnica w wykonaniu dekoracji z użyciem klejów spożywczych i bez nich? Przede wszystkim ozdoby stają się sztywniejsze i zachowują swoje kształty. Ma to wpływ na ich trwałość, ale przede wszystkim na estetykę.