Cmc proszek do masy cukrowej klej spożywczy 200 g

Cmc proszek do masy cukrowej klej spożywczy 200 g

Cmc proszek do masy cukrowej klej spożywczy 200 g

Numer katalogowy: K-011
Waga: 200 g
37,90 zł
Ilość:
Zaloguj się, aby dodać produkt do listy życzeń
Wysyłka: Natychmiast

CMC (guma celulozowa) w proszku:

 • służy do przygotowania kleju spożywczego oraz
 • można ją dodać do masy cukrowej (lukru plastycznego), aby zwiększyć jej elastyczność. Można ją wtedy cieniutko rozwałkować i tworzyć precyzyjne dekoracje tortów: kwiaty, figurki, litery. Idealna do ozdób przygotowywanych w silikonowych foremkach

Gdy masa z dodatkiem CMC zastyga - ozdoby stają się znacznie sztywniejsze (nie tracą swych kształtów) w porównaniu do dekoracji tworzonych bez CMC.

Klej spożywczy:

Wymieszaj ¼ małej łyżeczki proszku cmc z 2-3 łyżkami ciepłej wody. Odstaw mieszaninę na kilka godzin, aby proszek całkowicie się rozpuścił. Klej powinien mieć gładką, gęstą (lekko kapiącą) konsystencję. Jeśli jest za gęsty - dodaj niewielką ilość wody.
Klej należy przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Jeśli zastygnie - dodaj odrobinę wody.
Masa do modelowania, np. kwiatów:

Do 0,5 kg masy cukrowej dodaj 1 łyżeczkę proszku CMC. Zagnieć. Masa stanie się bardziej plastyczna, ciągliwa. Dla lepszego efektu warto zawinąć szczelnie masę z CMC w woreczek plastikowy i odczekać ok. 1 godziny. Potem barw i dekoruj:)

Skład: E466 Karboksylmetyloceluloza (CMC).


Koszty wysyłki

 1. 0 zł w przypadku odbioru osobistego opłaconego z góry,
 2. 0 zł w przypadku odbioru osobistego opłaconego gotówką, kartą w punkcie odbioru,
 3. od 13,90 zł w przypadku wysyłki zamówienia kurierem opłaconego z góry,
 4. od 17,90 zł w przypadku zamówienia opłaconego przy odbiorze (tzw. przesyłka pobraniowa) kurier, 
 5. 12,90 zł w przypadku zamówienia z odbiorem w paczkomacie Inpost 24/7, + 5,10 zł w przypadku Paczki w Weekend. Paczka w Weekend: tę formę dostawy możesz wybrać od godz. 15-tej w czwartek do godz. 14-tej w piątek. Zamówienie złożone i opłacone do piątku do godziny 14-tej - otrzymasz do paczkomatu w sobotę.
 6. 0 zł w przypadku opłaconego zamówienia o wartości brutto powyżej 290 zł (po uwzględnieniu rabatów oraz bez kosztów przesyłki; dotyczy przesyłek opłaconych z góry przelewem lub on-line; nie dotyczy wysyłek łączonych z kilku zamówień w sklepie, jeśli wartość żadnego z nich nie przekracza 290 zł brutto).

Sposoby płatności

 1. bezpośrednio na konto bankowe TortyTorty.pl (przelewem wykonanym w banku, także internetowym, lub na poczcie); W przypadku przelewu uzupełnianego samodzielnie prosimy o wpłatę należności na rachunek:

  TortyTorty.pl
  Al. KEN 45 lok. U6
  02-797 Warszawa
  Numer konta: 34 1050 1025 1000 0092 1843 6575 (ING Bank Śląski)

  UWAGA! W tytule przelewu wykonywanego samodzielnie, bez pośrednictwa Przelewy24 koniecznie prosimy wpisać: imię, nazwisko, numer zamówienia (informacja podana będzie w mailu). Brak powyższych danych może znacznie opóźnić wysłanie przesyłki.

 2. online, za pośrednictwem serwisu Przelewy24 (bezpieczna płatność kartą lub szybkim przelewem z banku internetowego),
 3. za pobraniem, w momencie odebrania zamówienia od kuriera,
 4. gotówką lub kartą, w momencie odebrania zamówienia w sklepie stacjonarnym (Sklep TortyTorty.pl Al. KEN 46 lok. U6 w Warszawie). Koszt: 0 zł.
Jeśli informacje nie są wystarczające, zadaj pytanie.
Pola wymagane.