Formy silikonowe do masy cukrowej

Wybrane: 0
  • 25 54

AKTYWNE FILTRY:

15 produktów
Mata/ forma do wytłaczania...
Mata/ forma do wytłaczania...
Mata/ forma do wytłaczania...
Mata silikonowa do masy...
Mata/ forma do wytłaczania...
Silikonowe formy do masy...
Silikonowe formy do masy...
Silikonowa forma do masy...
Silikonowa forma do masy...
Silikonowa forma do...
Mata/ forma do wytłaczania...
Silikonowa forma do masy...
Silikonowa forma do masy...
Silikonowa forma do masy...
Silikonowa forma do masy...

Chcesz, aby Twoje wypieki wyglądały estetycznie i oryginalnie? Postaw na formy silikonowe do masy cukrowej, które możesz znaleźć w naszym asortymencie. Akcesoria te umożliwiają stworzenie łakoci o nietuzinkowych kształtach. Dzięki temu tworzone przez Ciebie dekoracje będą zachwycały nie tylko smakiem, ale i prezencją. Takie formy powinny znaleźć się na wyposażeniu zarówno każdego początkującego, jak i profesjonalnego cukiernika.

czytaj więcej

Formy silikonowe do masy cukrowej – prosty sposób na szybkie i efektowne dekoracje

Masa cukrowa daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o dekorację wypieków. Nadaje się zarówno do zdobienia babeczek i ciasteczek, jak i do dekoracji ciast i tortów. Foremki silikonowe do masy cukrowej ułatwiają przygotowywanie konkretnych wzorów bez zbędnego wysiłku. Wystarczy jedynie umieścić w nich odpowiednio przygotowaną masę cukrową. Powinna ona przylegać do ścianek foremki. Zaletą tych akcesoriów jest również to, że pozwalają na łatwe wyjęcie uformowanej masy – bez obaw o jej deformację. Foremki, to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na uzyskaniu precyzyjnych i powtarzalnych ozdób.

Formy silikonowe do koronek z masy cukrowej i wiele innych – różnorodność wzorów dla każdego

Formy silikonowe 3D do masy cukrowej, które znajdziesz w naszym sklepie, dostępne są w różnych wariantach. Proponujemy specjalne maty do wytłaczania wzorów w kształcie koronek, adamaszku, czy też kamieni szlachetnych, paproci, wzorów barokowych, bądź śnieżynek. Oferowane formy silikonowe do koronek z masy cukrowej, to akcesoria, za których pomocą stworzysz eleganckie dekoracje na wypieki z okazji urodzin, świąt, rocznic, babyshower, czy imprez firmowych.

W naszym sklepie znajdziesz także formy, które pozwolą Ci stworzyć bajeczne, artystyczne i niebanalne dekoracje. Do takich zastosowań świetnie sprawdzą się produkty, takie jak silikonowa forma w kształcie prostokątnej ramki bądź zestaw ramki owalnej i kamei. Są to rozwiązania eleganckie, szykowne, a także gwarantujące powtarzalność. Ostatnia cecha jest bardzo ważna w przypadku przygotowywania dużej liczby wypieków, np. na słodki stół. Dzięki temu zyskujemy idealne i identycznie ozdobione wypieki, niezależnie od tego, czy będzie ich kilka, czy kilkadziesiąt.

Wysokiej jakości, wszechstronne i szczegółowe formy silikonowe do masy cukrowej

Warto zwrócić uwagę także na formę renomowanej marki Katy Sue w kształcie główki dziecka. Charakteryzuje się ona wysokim stopniem szczegółowości – forma idealnie odwzorowuje wszelkie detale dziecięcej twarzy, w odpowiednich proporcjach. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie szybkiego i estetycznego efektu bez konieczności wykonywania poprawek.

Oferowane akcesoria są produktami wszechstronnymi. Można stosować je z masą cukrową, masą marcepanową, a także do kształtowania czekolady. Ponadto nadają się również do zastosowań rzemieślniczych: zimnej porcelany, gliny czy ciasta solnego.

Jak używać silikonowych foremek do masy cukrowej?

Formy silikonowe 3D do masy cukrowej to produkty bardzo proste w obsłudze. Z tworzeniem za ich pomocą dekoracji poradzi sobie nawet początkujący cukiernik. Wystarczy dobrze rozgrzać masę w dłoniach i umieścić ją w formie. Masę dociskamy, a następnie usuwamy jej nadmiar. Po kilku minutach jest gotowa do wyjęcia. W przypadku mat postępujemy tak samo. Jeśli masa będzie przyklejać się do formy, można ją oprószyć cukrem pudrem. Jeśli szukasz inspiracji dotyczących dekorowania tortów i ciasteczek za pomocą masy cukrowej, zapraszamy na naszego bloga.