Stolnice silikonowe

AKTYWNE FILTRY:

4 produktów
Mata stolnica silikonowa z...
Silikonowa mata, stolnica...
Silikonowa mata, stolnica...
Mata stolnica silikonowa z...

Stolnice silikonowe

W każdej domowej i profesjonalnej pracowni cukierniczej przyda się stolnica silikonowa. To akcesorium, które pozwoli Ci idealnie rozwałkować różnorodne ciasta zarówno te słodkie, jak i wytrawne. Kolorowe, nowoczesne maty silikonowe wyparły już niemal całkowicie tradycyjne stolnice drewniane. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ są to niezwykle praktyczne i estetyczne produkty o antypoślizgowych i nieprzywieralnych powierzchniach.

Stolnica silikonowa – dlaczego warto ją mieć?

Silikonowa stolnica służy do wstępnej obróbki ciasta, jego wałkowania, porcjowania czy zagniatania. Wykorzystując takie akcesorium, możemy ponadto uchronić blaty przed zabrudzeniami, tzn. klejącym się i niekiedy bardzo trudnym do wyczyszczenia ciastem. Stolnica silikonowa charakteryzuje się gładką strukturą, bardzo dobrze przylega do podłoża i dzięki temu nie przemieszcza się w trakcie pracy. Co więcej, do powierzchni maty nie przykleja się zagniatane ciasto, dzięki czemu przygotowanie lub porcjowanie ciasta przebiega szybko i sprawnie. Nieprzywieralna struktura pozwala również zaoszczędzić na składnikach, nie będziesz musiał dodawać podczas wyrabiania mąki, wody czy tłuszczu. Warto dodać, że stolnica z silikonu o wiele lepiej sprawdza się w obróbce ciast tłustych. Wystarczy schłodzić ją w lodówce lub zamrażarce i gotowe – praca np. z ciastem francuskim będzie o wiele przyjemniejsza.

Silikonowa stolnica – praktyczna i niezawodna

Oferowane maty wykonane są z silikonu platynowego. To nietoksyczny i w pełni bezpieczny materiał, który nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji. Stolnice nie pochłaniają zapachów, nie zmieniają swojego kształtu i nie nasiąkają płynami i tłuszczem. W przeciwieństwie do tradycyjnych drewnianych stolnic - nowoczesne silikonowe są łatwe w utrzymaniu w czystości. Po zakończonej pracy wystarczy je umyć ręcznie lub w zmywarce, co pozwala zaoszczędzić czas. Kolejną zaletą jest proste przechowywanie. Stolnicę silikonową można zwinąć w rulon i odłożyć do szafki. Nie zajmują dużo miejsca i nie wymagają żadnej konserwacji.

Mata silikonowa – stolnica do mrożenia i pieczenia

Stolnice silikonowe są często wyposażone w miarkę znajdującą się przy krawędziach oraz na środku. Dzięki temu można szybko odmierzyć średnicę ciasta lub jego długość lub szerokość. Dodatek ten świetnie sprawdza się zarówno przy obróbce masy cukrowej, ciasta na pizzę, jak i ciasta drożdżowego.

Silikonowa stolnica nadaje się ponadto do szybkiego mrożenia wielu różnorodnych produktów, a także pieczenia. W naszej ofercie dostępne są uniwersalne maty, które są odporne na szeroki zakres temperatur, maksymalnie 230°C. Zachęcamy do zapoznania się także z rozbudowanym asortymentem mat dedykowanych do wypiekania makaroników, eklerów czy innych słodkości. Występują one również z mikroperforacjami, które zapewniają odpowiedni obieg temperatury, wpływający na otrzymanie idealnie upieczonych smakołyków.