Modecor masa cukrowa

  • 10 45

Wybrane: 0

AKTYWNE FILTRY:

28 produktów

Czas na cukiernicze dzieła sztuki z lukrem plastycznym!

Jeśli zastanawiałaś się, skąd na tortach, ciastach i babeczkach biorą się artystyczne wręcz dekoracje – piękne, smaczne, a w niektórych przypadkach nawet i designerskie, to z pewnością odpowiedzią są produkty zaliczane do lukru plastycznego. Różni się on od lukru królewskiego, który powstaje z cukru pudru i białek. Nie jest to również lukier glazurujący powstający np. z roztworu cukru pudru, wody i dodatku mleka i soku z cytryny (glazura wykonywana jest m.in. na mazurkach, pączkach czy babkach wielkanocnych). Czym zatem jest lukier plastyczny?


czytaj więcej

Lukier plastyczny Modecor to inaczej masa cukrowa lub masa plastyczna. Służy on do wykonywania jadalnych dekoracji, takich jak kwiaty, literki, figurki czy innych trójwymiarowych modeli! Ponadto z lukru plastycznego można tworzyć niezwykle estetyczne, często pastelowe wierzchnie warstwy tortów. Nie trzeba przy tym mieć artystycznych zdolności ani być doświadczonym cukiernikiem. Masę cukrową wystarczy rozwałkować przy pomocy wałka do grubości kilku milimetrów, by szybko i dokładnie obłożyć nią każde z pięter tortu. Zamów lukier plastyczny Modecor i przekonaj się o tym, jakie daje on możliwości!

Lukier plastyczny Modecor – kilka popularnych zastosowań

Lukier plastyczny od producenta Modecor zapewnia wszechstronne zastosowanie. Można z jego użyciem tworzyć dwuwymiarowe i trójwymiarowe ozdoby na wypieki, w tym kwiaty, figurki i literki. W przypadku strzelistych postaci polecamy bardziej twardą masę do figurek Modellabile. Modelowanie jest przy tym proste i przypomina zabawę popularną modeliną. Prócz ozdób, przy których przygotowywaniu warto wykorzystywać klej spożywczy, masa cukrowa Modecor doskonale sprawdzi się przy powlekaniu tortów, babeczek, muffinek, a także innych wypieków. Stworzysz z niej również przepiękne wykończenie: jadalne falbanki, czy elementy wycinane z foremek. Warto puścić wodze fantazji i spróbować wszystkich zastosowań lukru plastycznego Modecor!

Jeśli jesteś początkującym cukiernikiem, koniecznie skorzystaj z poradników na YouTube! Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku udekorować tort masą plastycznąw stylu angielskim, przygotować jadalną różyczkę 3D, finezyjne ozdoby na świąteczne wypieki czy figurki przypominające postaci z bajek. Do wspólnej zabawy zaproś dzieci – czas wyjątkowej zabawy w kuchni, gwarantowany!

Do wyboru do koloru, czyli lukier plastyczny Modecor

Lukier plastyczny marki Modecor dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych: białej, niebieskiej, jasnej zielonej, brązowej, pomarańczowej, błękitnej, czarnej, liliowej czy żółtej. Dzięki temu bez trudu można tworzyć piękne obrazy na tortach, sceny z bajek bądź różnokolorowe napisy z życzeniami dla solenizantów. Dodać warto, że masa cukrowa jest naprawdę dobra w smaku. Nie zawiera również tłuszczy utwardzonych i glutenu!

Wraz z lukrem plastycznym Modecor polecamy zamawiać różne akcesoria cukiernicze, które przydadzą się przy modelowaniu dekoracji na torty, ciasta i babeczki. W ofercie TortyTorty.pl znajdziesz m.in. narzędzia do kwiatów cukrowych, wykrawaczki do ciastek i masy cukrowej czy też wałki wykonane z wysokiej klasy tworzywa. Atrakcyjne ceny i błyskawiczna dostawa pod wskazany adres, czekają na Ciebie!