Modecor masa cukrowa

  • 12 189

Wybrane: 0

AKTYWNE FILTRY:

30 produktów

Czas na cukiernicze dzieła sztuki z lukrem plastycznym!

Jeśli zastanawiałaś się, skąd na tortach, ciastach i babeczkach biorą się artystyczne wręcz dekoracje – piękne, smaczne i designerskie, to z pewnością odpowiedzią są ozdoby wykonane z lukru plastycznego zwanego inaczej masą cukrową. Różni się on od lukru królewskiego, który powstaje z cukru pudru i białek. Nie jest to również lukier glazurujący powstający np. z roztworu cukru pudru, wody i dodatku mleka i soku z cytryny (glazura wykonywana jest m.in. na mazurkach, pączkach czy babkach wielkanocnych). Czym zatem jest lukier plastyczny i dlaczego polecamy masę cukrową Modecor?


czytaj więcej

Postaw na masę cukrową Modecor

Lukier plastyczny Modecor, to inaczej masa cukrowa (np. masa cukrowa Modecor, czyli ta od sprawdzonego w branży włoskiego producenta) lub masa plastyczna. Służy on do obkładania tortów oraz wykonywania prostych jadalnych dekoracji, takich jak kwiaty, literki, figurki, czy innych trójwymiarowych modeli! Masę cukrową należy delikatnie wyrobić dłońmi, następnie wystarczy rozwałkować ją do grubości kilku milimetrów, tak aby sprawnie obłożyć tort.

Polecamy z naszej oferty masy cukrowe Modecor (masy cukrowe Modellabile i masy cukrowe Modecor POP), które wyróżniają się swoją elastycznością, plastycznością, wydajnością, a także łatwością w użyciu. Pozwalają na tworzenie naprawdę niepowtarzalnych ozdób cukrowych na tortach czy babeczkach, a to wszystko przy zachowaniu precyzji! Zamów lukier plastyczny Modecor i przekonaj się o tym, jakie daje on możliwości!

Masa cukrowa do obkładania tortów i figurek

Masy cukrowe Modecor możemy podzielić na kilka rodzajów. Wśród nich popularnością cieszą się masy cukrowe do modelowania figurek, czyli pasty Modellabile, z których z łatwością przygotować można różne postacie, cukrowe napisy czy jadalne kwiatki. Jest ona naprawdę prosta w użyciu i zapewnia dużą dawkę radości tworzenia zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Warto dodać, że chętnie po masy cukrowe Modellabile sięgają profesjonalni cukiernicy oraz doświadczeni dekoratorzy tortów. 

Ponadto zachęcamy do zakupu mas cukrowych do obkładania tortów. Mowa o masach cukrowych Modecor, POP – taki produkt doskonale sprawdza się w przypadku wykańczania tortów w stylu angielskim. Masy cukrowe POP dostępne są w naszej ofercie w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu możesz stworzyć wypieki eleganckie lub bajkowe.

Lukier plastyczny Modecor – kilka popularnych zastosowań

Lukier plastyczny od producenta Modecor zapewnia wszechstronne zastosowanie. Można z jego użyciem tworzyć dwuwymiarowe i trójwymiarowe ozdoby na wypieki, w tym kwiaty, figurki i literki. W przypadku strzelistych postaci polecamy bardziej twardą masę do figurek Modellabile. Modelowanie jest przy tym proste i przypomina zabawę popularną modeliną. Masa cukrowa Modecor doskonale sprawdzi się przy powlekaniu tortów, babeczek, muffinek, a także innych wypieków. Stworzysz z niej również przepiękne wykończenie: jadalne falbanki, czy elementy wycinane z foremek. Warto puścić wodze fantazji i spróbować wszystkich zastosowań lukru plastycznego Modecor!

Jeśli jesteś początkującym cukiernikiem, koniecznie skorzystaj z poradników na YouTube! Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku udekorować tort masą plastyczną w stylu angielskim, przygotować jadalną różyczkę 3D, finezyjne ozdoby na świąteczne wypieki czy figurki przypominające postaci z bajek. Do wspólnej zabawy zaproś dzieci – czas wyjątkowej zabawy w kuchni, gwarantowany!

Do wyboru do koloru, czyli lukier plastyczny Modecor

Lukier plastyczny marki Modecor dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych: białej, niebieskiej, jasnej zielonej, brązowej, pomarańczowej, błękitnej, czarnej, liliowej czy żółtej. Dzięki temu bez trudu można tworzyć piękne obrazy na tortach, sceny z bajek bądź różnokolorowe napisy z życzeniami dla solenizantów. Dodać warto, że masa cukrowa Modecor jest naprawdę dobra w smaku. Nie zawiera również tłuszczy utwardzonych i glutenu!

Wraz z lukrem plastycznym, masą cukrową Modecor polecamy zamawiać różne akcesoria cukiernicze, które przydadzą się przy modelowaniu dekoracji na torty, ciasta i babeczki. W ofercie TortyTorty.pl znajdziesz m.in. narzędzia do kwiatów cukrowych, wykrawaczki do ciastek i masy cukrowej czy też wałki wykonane z wysokiej klasy tworzywa. Atrakcyjne ceny i błyskawiczna dostawa pod wskazany adres, czekają na Ciebie!

Masa Modecor w poręcznych opakowaniach

Masy Modecor, zarówno masy POP, jak i masy Modellabile, dostępne są w naszej ofercie w poręcznych opakowaniach, które pozwalają na ich bezpieczne przechowywanie oraz proste wykorzystanie w domowej kuchni, czy w profesjonalnej pracowni cukierniczej.

Nasze masy cukrowe do modelowania ozdób na torty oferujemy w m.in. w specjalnych jednokilogramowych wiaderkach (masa cukrowa Modellabile do figurek biała 1 kg Modecor), które pozwalają na szczelne zamykanie wyrobu, przez co produkt nie obsycha tak szybko. Warto zainteresować się także masami POP w plastikowych opakowaniach próżniowych. Masy Modecor, niezależnie od rodzaju i opakowania, są zatem doskonałym rozwiązaniem dla każdego miłośnika zdobienia i dekorowania wypieków!

Masy cukrowe Modecor, czyli produkty klasy premium!

Masy cukrowe Modecor, to produkty klasy premium, co potwierdzają między innymi doświadczeni dekoratorzy tortów, chętnie sięgający po masy właśnie tej marki. Warto podkreślić, że większość z nich pozbawiona jest w swoim składzie glutenu, utwardzonych tłuszczy czy dużej ilości sztucznych uszlachetniaczy. Masy cukrowe Modecor dostępne są również w licznych wersjach barwionych np. masy cukrowe niebieskie, masy cukrowe różowe, masy cukrowe żółte. Wyróżnia je intensywność kolorystyczna, dzięki której przygotowywane projekty cukiernicze zawsze wyglądają doskonale.

Masa Modecor – modelowanie bez ograniczeń!

Czy wiesz, że masy cukrowe Modecor pozwalają na modelowanie naprawdę różnorodnych i różnokształtnych dekoracji o małych, a także dużych wymiarach? Stworzysz z ich wykorzystaniem nie tylko figurki i kwiaty (wykorzystaj masy cukrowe Modellabile), ale również gładkie i słodkie wykończenie tortu w stylu angielskim (wybierz masy cukrowe POP)! Mowa o wypiekach, które zawsze są pokrywane masą cukrową, przypominającą plastelinę. W tym celu wystarczy rozwałkować ją tak, by mieć pewność, iż jej średnica pozwoli na pokrycie całego tortu. Masa cukrowa musi mieć przy tym odpowiednią grubość, najlepiej 3-5 milimetrów. W przypadku tortów angielskich najlepiej układać ją na wygładzonym tynku na bazie masy maślanej lub ganachu czekoladowego!

Jeśli planujesz zabawę z modelowaniem figurek z masy Modecor, koniecznie zaproś do wspólnej, cukierniczej zabawy swoich bliskich. Udanych wypieków!