Opłatki na tort komunijny

AKTYWNE FILTRY:

27 produktów

Opłatki na tort komunijny

Pierwsza komunia święta to ważne, wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka. Ten szczególny dzień wymaga eleganckiej oprawy. Musisz zadbać nie tylko o wystrój sali, ale także o piękny tort. Przygotowany wypiek powinien zachwycać smakiem i wyglądem. Jednym z najlepszych sposobów na przyozdobienie ciasta, jest opłatek na tort komunijny. Szeroką gamę wydruków jadalnych znajdziesz w ofercie TortyTorty.pl.

Szczególnie polecamy opłatki na torty komunijne dla dziewczynek i chłopców, czyli wersje z szatą graficzną nawiązującą do płci neokomunikanta. Polecamy też opłatki komunijne na torty typu księga. Wszystkie wydruki wykonane na papierze opłatkowym, skrobiowym lub cukrowym są jadalne, ale nie zmieniają smaku wypieków. Zapraszamy do słodkich zakupów!


czytaj więcej

Opłatki na tort komunijny – efektowne, eleganckie i wyjątkowe

W naszym sklepie, dostępne są różnorodne opłatki na tort komunijny, które umieścić można na tortach w przeróżnych stylach i z różnym wykończeniem w postaci kremu. Proponujemy m.in. subtelne wydruki w biało-złotej odsłonie, które przedstawiają kielich i napis „Moja Pierwsza Komunia Święta”. Podobny wzór występuje także w wersji kolorowej.

Możesz zdecydować się na wydruki realistyczne, które wyglądają jak zdjęcia, lub też na opłatki z grafikami przypominającymi malunki czy rysunki. Oferowane dekoracje pasują do różnych kształtów tortów: okrągłych, prostokątnych, a także tych w formie księgi. Zachęcamy również do śledzenia oferty TortyTorty, która jest stale aktualizowana i rozbudowywana. Ogromna różnorodność motywów na opłatkach pozwoli Ci z pewnością wybrać odpowiednią ozdobę na tort dla siebie. U nas znajdziesz opłatki w różnym stylu i z różnymi ilustracjami!

Niektóre z nich doskonale nadają się przy ozdabianiu tortów dla chłopców, a inne - wypieków komunijnych dla dziewczynek. W ofercie TortyTorty.pl bez trudu znajdziesz wyjątkowe dekoracje wykonane w wysokiej jakości i zapewniające proste użycie.

Opłatek na tort – komunia w gustownym wydaniu

W naszym asortymencie znajdziesz opłatki na tort komunijny przeznaczone nie tylko do aplikacji na górną powierzchnię ciasta. Możesz zamówić również specjalne wydruki na bok tortu. Mają one formę pasków złożonych z motywów roślinnych. Dzięki nim uda Ci się stworzyć spójną i piękną dekorację. Jeśli planujesz podać na komunii drobne ciasteczka lub chcesz podarować gościom, np. makaroniki, wykorzystać możesz między innymi opłatki z napisami. W ten sposób nadasz uroczystości jeszcze bardziej eleganckiego charakteru. Warto również wykorzystywać te dekoracje, które nawiązują do znanej wszystkim symboliki Sakramentu.

Opłatek na tort komunijny dla dziewczynki

Opłatki na tort komunijny dla dziewczynki, to nie tylko wydruki jadalne przedstawiające kielich i znak IHS. Wypiek nie musi być też wyłącznie  przyozdabiany opłatkami z papieru skrobiowego lub cukrowego z napisami nawiązującymi do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Torty warto przyozdabiać również wydrukami przedstawiającymi tropikalne liście, złote motyle czy błękitne kwiaty. Szczególnie warto wykorzystać takie motywy przy dekorowaniu boków tortu. W ofercie TortyTorty.pl znajdziesz opłatki komunijne doskonale spisujące się do tego zadania.

Opłatek na tort komunijny dla chłopca

Niektórzy przyozdabiają torty komunijne chłopców wydrukami jadalnymi, których grafiki przedstawiają modlące się dzieci. Klasyczne torty najlepiej jednak dekorować z użyciem opłatków nawiązujących do symboliki sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Ciasto dla chłopca to w wielu przypadkach tort typu księga. Dla takich kształtów wypieków również mamy w ofercie wysokiej jakości wydruki jadalne. Mowa o dwóch prostokątnych opłatkach o wielkości A4.

Opłatki na tort komunijny – jak je używać?

Zwróć uwagę na fakt, że oferowane dekoracje występują w formie opłatka waflowego oraz papieru skrobiowego. Każda z nich jest w pełni jadalna. Wydruki są tworzone z wykorzystaniem certyfikowanych, specjalnych barwników spożywczych. Jeśli masz już przygotowany tort i otrzymałaś zamówiony opłatek z wybranym motywem, należy dopasować go do wielkości wypieku. Pamiętaj o precyzji tak, aby osiągnąć upragniony efekt i nie zepsuć stylizacji. Nakładanie opłatka na ciasto nie jest skomplikowane, ale zawsze warto postępować zgodnie z instrukcją, ponieważ ponowne nałożenie opłatka naraża wydruk na jego uszkodzenie.

Ponadto unikaj umieszczania tego typu dekoracji na wierzchu wypieku na wiele godzin przed podaniem. Najlepiej opłatki na torty dopasowywać  2-3 godziny przed podaniem. Nadmiar wilgoci mógłby rozpuścić papier skrobiowy czy wafel, dlatego nie należy także wkładać udekorowanego tortu w zamkniętym pudełku do lodówki. W przypadku stosowania opłatków na bokach wypieku, zachowaj szczególną ostrożność - delikatnie obłóż opłatkiem ciasto, dociskając po całej jego powierzchni.

Wydruki jadalne komunijne - papier opłatkowy/ waflowy, skrobiowy i cukrowy

Wydruki jadalne komunijne z pięknymi szatami graficznymi tworzone są na jadalnym papierze opłatkowym (waflowym), skrobiowym lub na papierze cukrowym. Mowa tu o odpowiednio elastycznych opłatkach komunijnych okrągłych lub prostokątnych, które nie są podatne na uszkodzenia przy tworzeniu dekoracji. Doskonale odwzorowują barwy i kontury umieszczone na grafikach, a przy tym nie zmieniają smaku tortu. Mimo tego, iż wydruki komunijne są jadalne, nie mają smaków - mogą mieć jednak przyjemny zapach i ledwo wyczuwalny słodkawy aromat.