Ranty cukiernicze

Wybrane: 0
  • 7 170

AKTYWNE FILTRY:

83 produktów

Ranty cukiernicze

W podstawowym wyposażeniu każdego cukiernika powinny znaleźć się ranty cukiernicze. Są to wielofunkcyjne akcesoria, które przydają się zarówno podczas pieczenia, jak i do równego składania tortu. Są ponadto niezastąpione w przypadku deserów na zimno. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę rantów, które różnią się kształtem irozmiarem oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem tortytorty.pl.

Czym jest rant cukierniczy?

Ranty cukiernicze wykorzystuje się do pieczenia ciast, jednak od zwykłych blaszek różnią się tym, że nie mają dna. Akcesoria te występują ponadto w wersji regulowanej, dzięki czemu można dopasować je do ciast o różnej średnicy. Mogą mieć różną wysokość, od 1,4cm do przygotowywania specjalnej warstwy w torcie - żelki, do 14 cm. W naszej ofercie dostępne są nie tylko zwykłe ranty, lecz także i te z powierzchnią perforowaną, zwiększającą cyrkulację powietrza. Takie ranty gwarantują uzyskanie idealnie upieczonych, kruchych ciast. Proponowane ranty do pieczenia wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która odporna jest na odkształcenia. Ponadto nie pochłania zapachów i nie odbarwia się w kontakcie z owocami czy musami. Oferujemy również nowoczesne ranty, renomowanej marki Silikomart. Są to produkty wyprodukowane z materiału termoplastycznego (silikonu), który jest niewrażliwy na zgniatanie, a także cechuje się wysoką stabilnością termiczną. 

W jaki sposób używać rantu cukierniczego?

Rant cukierniczy należy ustawić na blaszce. Blacha powinna być przykryta papierem do pieczenia. Należy wybrać optymalną wielkość rantu i spiąć go klipsami. Następnie można wlać do niego ciasto i je upiec. Rant cukierniczy wysoki sprawdzi się idealnie do składania tortów, które dzięki niemu będą zawsze idealnie proste, a także ich brzegi będą gładkie. Akcesoria te sprawdzają się również doskonale do dekorowania czy składania tortów. W efekcie każda warstwa będzie perfekcyjnie osadzona na swoim miejscu.

Szeroki wybór rantów cukierniczych w tortytorty.pl

Oferowane ranty cukiernicze dostępne są w wielu wariantach. Różnią się nie tylko wysokością i rozmiarem, lecz także i kształtem. Dostępne są: ranty prostokątne, okrągłe i kwadratowe. Poza tym w tej kategorii znajdują się także klipsy i spinki do rantów. Warto zwrócić uwagę również na ranty perforowane. Występują one w licznych kształtach, np. serca, prostokąta lub koła. Takie ranty doskonale sprawdzą się na ważne okazje, np. ślub, rocznice czy Walentynki.