Czekolada plastyczna

  • 55 60

Wybrane: 0

AKTYWNE FILTRY:

5 produktów

Czekolada plastyczna – efektowna i smaczna

Torty i ciasteczka to nie tylko wytwory cukiernicze, ale często też prawdziwe dzieła sztuki. Te apetyczne produkty powodują ogromną chęć na ich skosztowanie, a jednocześnie zachwycają swoim wyglądem, a także kunsztownymi słodkimi ozdobami. Aby osiągnąć taki efekt, niezbędne są zdolności kulinarne, sprawdzony przepis oraz profesjonalne akcesoria i składniki, za pomocą których zdolny cukiernik wyczaruje niesamowite dekoracje. Czekolada plastyczna to właśnie jeden z takich składników wykorzystywanych do zdobienia tortów oraz innych słodkich wyrobów, a jej cechą jest nie tylko efektowność, ale też pyszny, zniewalający smak.

czytaj więcej

Uniwersalna czekolada plastyczna

Wykonana z ciemnej lub białej czekolady masa do modelowania ma uniwersalne właściwości i wszechstronne zastosowanie. Dzięki temu można ją wykorzystać do:

  • pokrywania tortów,
  • tworzenia dowolnych figurek,
  • wykonania delikatnych elementów jak kwiatki, listki czy serduszka,
  • wycinania lub wyciskania różnorodnych kształtów za pomocą foremek.

Czekolada plastyczna to bardzo wdzięczny produkt, dający ogromne możliwości dekoracji tortu czy ciastek. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia oraz zdolności manualne, dlatego warto samemu sprawdzić, jakie właściwości ma tego typu masa i stworzyć oryginalne słodkie dzieło.

Czekoladowe dekoracje

Dzięki czekoladzie plastycznej bez problemu udekorujesz tort oraz sprawisz, że stanie się niepowtarzalny. Masa jest bardzo łatwa w użytkowaniu i staje się elastyczna w trakcie wyrabiania. Dodatkową zaletę stanowi fakt, że długo zachowuje uzyskane właściwości, dlatego nie trzeba się spieszyć podczas pracy, co pozwala na precyzyjne wykończenie swoich dzieł. Dzięki temu formowanie dowolnych figurek czy dekoracyjnych elementów będzie bardzo komfortowe i pozwala na osiągnięcie niesamowitych efektów. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć ozdobne róże, czy też bajkowe postaci – czekolada plastyczna na pewno będzie doskonałym, a w dodatku pysznym tworzywem.

Stwórz elegancki tort pokryty plastyczną czekoladą

Ciasta wykończone klasycznymi masami nie zawsze cieszą się powodzeniem, za to tort pokryty aromatyczną i elegancką czekoladą na pewno zyska aprobatę gości. Taki efekt można uzyskać za pomocą czekolady plastycznej, która po wymieszaniu z masą cukrową doskonale nadaje się do powlekania tortów, tworząc bardzo apetyczną oraz estetyczną część ciasta. Czekolada cieszy się ogromnym uznaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, dlatego wszelkie słodkości przygotowane z jej udziałem z reguły szybko znikają ze stołów. Tort pokryty czekoladą będzie prawdziwą ozdobą oraz hitem każdej imprezy.

Baw się i eksperymentuj

Elastyczność i uniwersalność plastycznej czekolady daje ogromne możliwości w zakresie zdobienia tortów oraz innych wypieków. Nie bój się realizacji nawet najbardziej oryginalnych pomysłów – czekoladowa masa na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom oraz pozwoli na stworzenie niepowtarzalnych dekoracji. Baw się swoją wyobraźnią i wyczaruj wspaniały tort z czekoladowymi ozdobami.