Silikonowe formy

Wybrane: 0
  • 40 206

AKTYWNE FILTRY:

54 produktów

Ze względu na swoje właściwości silikon jest bardzo chętnie używany w kuchni. Foremki silikonowe pozwalają uzyskać niezwykle fantazyjne kształty deserów lub wypieków. Wysoka odporność na temperatury od – 60°C do +230°C powoduje, że przy korzystając z silikonowych form nie musisz ograniczać się do pieczenia. Są to więc produkty dla każdego, kto lubi cukiernicze i kulinarne eksperymenty. W naszej ofercie znajdą Państwo silikonowe formy do pieczenia renomowanych włoskich firm – Silikomart oraz Pavoni.

Silikonowe formy do pieczenia okrągłe

Nasze silikonowe foremki umożliwiają wypiek okrągłych ciasteczek o różnej średnicy. Najmniejsze wgłębienia mają 30 mm, znajdują się na macie, gdzie zmieści się aż 24 deserów w kształcie półkul. Dla średnicy 40 mm upieczemy już mniej, bo 15 ciasteczek, natomiast przy wielkości 70 mm już tylko 6. Takie półkule można złączyć ze sobą np. przy pomocy kremu i uzyskać wyśmienite łakocie o idealnie kulistym kształcie. Pomysłowym produktem pomysłem są też silikonowe formy do pieczenia, umożliwiające uzyskanie wypieków w kształcie niewielkich babeczek ponczowych o średnicy 72 mm.

czytaj więcej

Zdecydowanie większa jest duża, okrągła forma do pączówki – ma 18 cm średnicy na zewnątrz i 5 cm wysokości. Wielbicielom donatów polecamy natomiast silikonową formę do pączków z dziurką na 6 gniazd. Tyle samo wgłębień ma mata do nowoczesnych minitart, którą dodatkowo wyposażono w perforowany rant cukierniczy.

Silikonowe formy do pieczenia – wypieki prosto z serca

Spośród dostępnych w naszym sklepie silikonowych form do pieczenia jednym z chętniej wybieranych są te w kształcie serca. Jeśli pieką Państwo dla kogoś, na kim Wam zależy, możemy wyrazić swoje uczucia bez słów. Silikonowe formy do pieczenia ze sklepu TortyTorty.pl to bardzo pomocne narzędzia kuchenne. Największe serce stworzysz dzięki foremce amore origami o wymiarach 150 x 135 mm. Posiada ona dodatkowy wykrojnik w takim samym kształcie, który pomoże dopasować kruche ciasto do Państwa głównego wypieku.

Polecamy również nieco mniejszy model – amorini origami. Pozwala upiec 6 serduszek na macie z wgłębieniami. Najmniejsze serduszka upieczesz natomiast z matą amorini serca. Podobnie jak pojedyncza foremka również te wzory posiadają praktyczną wykrawaczkę.

Fantazyjne silikonowe formy do pieczenia

Jednym z bardziej nietypowych kształtów, jaki uzyskamy dzięki naszym silikonowym formom do pieczenia, jest ciasto-chmura, które wykonujemy przy pomocy formy cloud. Ma ona pojemność aż 1650 ml i pozwala na przygotowanie deseru o ciekawym, dekoracyjnym wyglądzie. Pomimo „bąbelkowych” kształtów elastyczne właściwości silikonu sprawiają, że wyjęcie upieczonego ciasta z formy jest bardzo proste.

Małe ciasteczka w formie bukietu kwiatów upieczesz dzięki macie, która zawiera 6 kształtów drobnych kwiatów w dwóch różnych wzorach. Ta mata świetnie sprawdzi się nie tylko do przygotowania wypieków. Z powodzeniem możemy wykorzystać ją do wykonania małych cukierków, galaretek, czy kostek lodu.

Wśród mniej typowych kształtów naszych form znajdą Państwo także foremki na eklery oraz na ciastka w kształcie poduszeczek. Z kolei forma silikonowa trufle pozwala na wykonanie bardzo małych deserów „na jeden kęs”.

Polecamy nasze silikonowe formy do pieczenia każdemu, kto lubi zaskakiwać nie tylko znakomitym smakiem, ale też wyglądem swoich wypieków, czy deserów. Dzięki naszym produktom stworzysz oryginalne smakołyki o atrakcyjnym i przyciągającym wzrok wyglądzie.

Jeśli poszukują Państwo innych form silikonowych, polecamy także produkty z kategorii Maty silikonowe.