Lukier na pierniczki - barwienie, praca z tylką i rękawem cukierniczym

O tym, jak zrobić lukier królewski do dekorowania pierników przeczytasz tutaj.
Jeśli chcesz barwić lukier do pierniczków, przełóż go do miseczek. Polecamy barwniki spożywcze w żelu - są bardzo skoncentrowane, potrzeba ich naprawdę niewiele, aby uzyskać piękny kolor. Do każdej z miseczek dodawaj odrobinę barwnika. Mieszaj do uzyskania jednolitej barwy. Jeśli wolisz kolory intensywne - dodaj jeszcze niewielką ilość.

Pamiętaj! Kolor staje się bardziej intensywny z biegiem czasu.

barwnik_spozywczy_w_zelu

barwnik_spozywczy

jak_zabarwic_lukier_na_pierniczki

Uwaga: lukier królewski szybko twardnieje, dlatego miseczki przykryj folią spożywczą lub wilgotną ściereczką na czas dalszych przygotowań.

Teraz przygotuj tylki cukiernicze, zwane też końcówkami dekoratorskimi. Dzięki nim - linie lukru na pierniczkach będą miały ładny, równy kształt. Do dekorowania pierniczków świątecznych rekomendujemy numery od 0 do 3. Im wyższa cyfra, tym otwór tylki większy, a tym samym linia lukru grubsza. Tutaj znajdziesz tylkę #0, #1, #2, #3.

Wybierz rękaw cukierniczy. Do dekorowania pierniczków polecamy jednorazowy (nie musisz ich myć), o długości 30 cm. Utnij nożyczkami rożek, tak aby po włożeniu tylki do rękawa - było ją widać. 

rękaw_cukierniczy

Wywiń rękaw i włóż do środka lukier do pierniczków. Nie napełniaj rękawa do samego końca. Zakręć górną część rękawa i zabezpiecz np. gumką recepturką, tak aby lukier nie "uciekał" górą.

lukier_do_pierniczkow

Lukier królewski do dekorowania pierników powinien mieć taką konsystencję (linie):

dekorowanie_piernikow_lukrem

dekorowanie_piernikow_ukrem