Tort urodzinowy w 5 krokach

Krok pierwszy:

Upiecz biszkopt. Nasi klienci bardzo cenią sobie przepis na biszkopt rzucany z bloga Moje Wypieki oraz biszkopt tradycyjny z Akademii Tortu. My zaś polecamy pieczenie ciasta w rancie cukierniczym
Do pokrojenia biszkoptu na równe blaty użyj noża z ząbkami, takiego jak na zdjęciu lub noża strunowego. Wszystkie te produkty znajdziesz w dziale Przybory cukiernika na naszej stronie. Nasza rada: najlepiej kroić biszkopt upieczony dzień wcześniej lub schłodzony w lodówce. Nie będzie się kruszyć, blaty wyjdą równe.

nóż do krojenia tortu
jak pokroić biszkopt


Krok drugi:

Przełóż blaty biszkoptu ulubionym kremem. Dodaj owoce w postaci puree, pastę pistacjową, pastę kokosową lub aromat waniliowy. Tutaj z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Aby tort był równy - warto składać blaty biszkoptu w rancie cukierniczym.

Przygotuj krem maślany/tynk, dzięki któremu Twój tort będzie wyglądać, jak z cukierni. My lubimy ten na bazie białej czekolady. Jest smaczny, niezwykle delikatny i prosty w przygotowaniu. 

Na tort połóż dwie warstwy tynku. Po położeniu pierwszej - schłódź ciasto w lodówce, dzięki czemu druga warstwa wyjdzie idealna. Nie będziesz mieć problemu z okruszkami. Warto mieć odpowiednie narzędzie do wygładzania kremu - szpatułę kątową lub skrobkę.


tynkowanie tortu
szpatuła do kremu

tynkowanie tortu kremem maślanym

Krok trzeci:

Przygotuj drip czekoladowy. Rozpuść 100g czekolady w kaletkach, w 50g śmietanki kremówki 36%. Jeśli chcesz - dodaj barwnik spożywczy. Drip warto umieścić w specjalnej butelce do dekorowania z cienkim lejkiem. Tort pokryty kremem powinien być mocno schłodzony.


drip na tort

Krok czwarty:

Udekoruj tort kremem maślanym, który został Ci z tynkowania. Do rękawa cukierniczego włóż metalową tylkę, a potem krem. 


dekorowanie tortu kremem maślanym

Krok piąty:

Posyp tort perełkami cukrowymi, suszonymi jadalnymi kwiatami lub owocami liofilizowanymi.

posypka na tortGotowe:)

mój tort urodzinowy


Dziękujemy za współpracę: @zanitkacisieupiecze